Aktywność fizyczna

Zasada 70% – 30% jest znana wszystkim. 70% stanowi dieta – 30% to aktywność fizyczna.

Jako człowiek, który ze sportem idzie w parze od lat 30 (w wieku 8 lat odbyłem swój pierwszy trening) wiem jak trudno jest zacząć i kontynuować systematyczną aktywność 2- 3 razy w tygodniu. Dlatego pomogę Ci zacząć i zrozumieć na czym polega racjonalna aktywność dopasowana do możliwości Twojego organizmu!

90% Pacjentów podczas wizyty na pytanie o aktywność fizyczna odpowiada zgodnym chórem „nie mam na to czasu” . Rozważając jednak Państwa harmonogram tygodnia pracy, dni wolnych zawsze można znaleźć minimum 2 godziny w tygodniu, które przeznaczycie Państwo na aktywność fizyczną.

Tak, 2×60 minut – tyle wystarczy aby zacząć. Oczywiście optymalna aktywność wymaga więcej czasu ale na start zupełnie wystarczy aby zobaczyć pierwsze efekty .

To co najważniejsze to wybór odpowiedniego ruchu. Zasada kluczowa – to wybrać taką formę ruchu, który sprawia satysfakcję, daje odrobinę relaksu i nie powoduje kontuzji. Czyli jednym słowem musicie Państwo aktywność  „LUBIĆ”

SPACER, ROWER, BIEGANIE, TENIS – to tylko podstawowe przykłady aktywności cardio. Ważny jest czas oraz intensywność – minimum 40 minut jednorazowo – średnie tętno na poziomie 120-130 – uderzeń serca na minutę !