O Centrum Dietetyki i Aktywności

Centrum Dietetyki i Aktywności działa od stycznia 2010 r. Od początku istnienia do chwili obecnej zaprosiliśmy do gabinetów ponad 2000 Pacjentów. Pomogliśmy im w różnego rodzaju przypadłościach (otyłość, cukrzyca typu 2, niedoczynność tarczycy, insulinooporność). Wdrożyliśmy ponad 2250 indywidualnie opracowanych programów dietetycznych. Łączna ilość zredukowanych kilogramów w Centrum Dietetyki i Aktywności przekroczyła już liczbę 10 000.

Funkcjonujemy w trzech miastach woj. zachodniopomorskiego. Pierwsza nasza placówka powstała w 2010 roku w Szczecinie. Następnie po pięciu latach w 2015 roku uruchomiona została przychodnia w Stargardzie. Spore zapotrzebowanie na nasze usługi skłoniło nas do otwarcia kolejnej przychodni – w 2017 roku rozpoczęliśmy działalność w Koszalinie.

Specjalistami z którymi mogą Państwo współpracować w Centrum Dietetyki i Aktywności są dietetycy:

 • mgr Piotr Lewandowski (przychodnie w Szczecinie i Stargardzie)
 • mgr Maja Czerwińska – Rogowska (przychodnia w Koszalinie).

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do każdego z naszych gabinetów. Oferujemy profesjonalną pomoc w zakresie zdrowego odżywiania. Reasumując: zawsze jest dobry czas aby zmienić swoje nawyki!

Mgr Piotr Lewandowski - dietetyk

Jestem Certyfikowanym Członkiem Zwyczajnym należącym do Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Ukończyłem Wydział Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym w Szczecinie. Następnie przez okres 2 lat praktykowałem w Westmanstown Sport & Conference Center w Dublinie w Irlandii. Prowadziłem tam konsultacje żywieniowe dla osób, które preferowały aktywny tryb życia – systematycznie uprawiały różne dyscypliny sportowe. Aktualnie jako dietetyk specjalizuję się w komponowaniu programów składających się z odpowiednio dostosowanej aktywności fizycznej (uwzględniającej możliwości danej osoby) oraz indywidualnej diety.

W roku 2010 rozpocząłem działalność w Szczecinie pod nazwą Centrum Dietetyki i Aktywności. W odpowiedzi na duże zainteresowanie pacjentów postanowiłem założyć kolejną przychodnię w niedalekim Stargardzie (2015 rok). Otrzymałem także zaproszenie do prowadzenia konsultacji dietetycznych w znanej sieci Medicover.

Doświadczenie:

 • 2018 – dietetyk w Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie, prowadzenie pływaków SMS Szczecin w zakresie dietetycznym.
 • 2015 – dietetyk w Centrum Medicover Szczecin, konsultacje dietetyczne i wykłady na temat zdrowego odżywiania.
 • 2014 – dietetyk w Football Management Group Przemysław Pańtak, opieka nad sportowcami, układanie programów żywieniowych, konsultacje. Prowadzenie zawodowych piłkarzy pod względem dietetycznym.
 • 2013 – dietetyk w Klubie Bokserskim Skorpion. Przygotowanie kadry młodzieżowej U-16 do Mistrzostw Świata w Sofii. Indywidualne programy żywieniowe dla poszczególnych zawodników.
 • 2006 – 2009 Westmanstown Conference Center & Golf Club; Dublin; Irlandia. Porady dietetyczne w klubie Crunch Fitness. Konsultacje dla sportowców.

Pozostałe kwalifikacje:
– Certyfikowany Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków
– Koordynator programu dietetycznego tworzonego przez Technopark Pomerania
– Specjalista roku 2015 r w Portalu Znany Lekarz – stanowisko Dietetyk. Sprawdź opinie Pacjentów.
– Uczestnik Konferencji Fit Medical Forum
– Realizacja Warsztatów „Akcja Zdrowa Populacja” w gminie Kołbaskowo
– Zawodnik we wszystkich grupach Juniorskich Szczecińskich Klubów Piłkarskich

Mgr Piotr Lewandowski dyplom ukończenia Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego

Mgr Maja Czerwińska-Rogowska - dietetyk kliniczny

Pracuję jako dietetyk kliniczny. Specjalizuję się w leczeniu osób doświadczających problemów spowodowanych m.in. chorobami tarczycy, przewodu pokarmowego, alergii pokarmowych, cukrzycy, dny moczanowej i innych. Pomagam wrócić do zdrowia osobom cierpiącym na choroby dietozależne. Do tego typu zaburzeń w głównej mierze przyczynia się zła dieta, spożywanie przetworzonych produktów o niskiej jakości odżywczej. Współpracuję z Pacjentami otyłymi i z niedowagą. Jestem autorką i współautorką prac badawczych oraz publikacji związanych z dietetyką. Swoją wiedzę pogłębiałam biorąc udział w różnych projektach badawczych. Zapraszam do wizyt w przychodni Centrum Dietetyki i Aktywności w Koszalinie.

Tytuł magistra zdobyłam w 2015 roku podczas studiów na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Ukończyłam studia drugiego stopnia o profilu praktycznym w obszarze nauk medycznych na kierunku „Dietetyka” z wynikiem bardzo dobrym. Wcześniej w 2013 roku na tej samej uczelni otrzymałam tytuł licencjata. W 2015 roku ukończyłam podyplomowe studia w Wyższej Szkole Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie w zakresie psychodietetyki z wynikiem bardzo dobrym.

Wykształcenie:

 • 2015 – Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie – tytuł magistra, dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia, kierunek „Dietetyka”
 • 2015 – Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie – ukończenie studiów podyplomowych w zakresie psychodietetyki.
 • 2013 – Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Wydział Nauk o Zdrowiu – tytuł licencjata,

Doświadczenie i kwalifikacje:

 • 2017 Szczecin – certyfikat uczestnictwa w konferencji naukowo-szkoleniowej „Postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w wybranych chorobach zakaźnych u dzieci
 • 2017 Gdynia – certyfikat uczestnictwa w warsztatach „Żywienie w dysfagii” podczas IX Konferencji Naukowo-Szkoleniowej – Katedra Żywienia Klinicznego GUMed.
 • 2016 Poznań – Warsztaty Szkoleniowe „Kompulsywne objadanie się, otyłość i nadwaga – praca z klientem” w Centrum Terapii Zaburzeń odżywiania
 • 2016 Szczecin – Kurs Leczenia Żywieniowego Dla Członków Zespołów Żywieniowych, certyfikat Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu
 • 2015 Gdańsk – Certyfikat uczestnictwa w szkoleniu „Dietetyka i suplementacja w sporcie”
Dyplom ukończenia Pomorskiego Uniewrsytetu Medycznego w Szczecinie

Praktyczne rozwiązania z indywidualnym podejściem

W pracy z Pacjentem stawiamy zawsze na rozwiązania praktyczne. Każdy przychodząc do naszego Centrum określa swoje cele. Następnie dietetyk pod tym kątem dobiera odpowiednią strategię działania. Pierwsza wizyta opiera się w dużej mierze na diagnostyce problemu z jakim przychodzi do nas Pacjent. Analiza składu ciała, dokładny wywiad jak również sugestie Pacjenta umożliwiają nam przygotowanie diety. Ściśle dopasowanej diety. Uwzględniającej preferencje a także harmonogram dnia Pacjenta. Oczywiście uwzględnia ona preferencje oraz harmonogram dnia Pacjenta. Dieta rozliczona jest na podstawie bardzo dokładnego bilansu kalorycznego. Zawsze napisana jest indywidualnie. Produkty w diecie są ogólnodostępne oraz sezonowe aby miały wysoką jakość i odpowiednia gęstość odżywczą.

W naszym Centrum oferujemy również pakiet wizyt kontrolnych. Ich celem jest bieżący monitoring założonego celu oraz wyników naszych Pacjentów. Jako wsparcie do każdej prowadzonej kampanii od 2016 r oddaliśmy do Państwa dyspozycji mobilną aplikację w systemie Android – Selfdiet. Aplikacja tworzy listy zakupowe generowane na co dzień lub na cały tydzień. Przypomina o założonych celach jakie wyznaczył dietetyk. Również podpowiada przepisy do wybranych posiłków.

Dietetyk pomoże w

 • nadwadze i otyłości
 • nadciśnieniu tętniczym
 • podwyższonym poziomie cholesterolu
 • cukrzycy
 • niedoborach pokarmowych
 • ułożeniu zbilansowanej diety sportowej

Konsultacje przeznaczone są dla każdego kto chce

 • zdobyć wiedzę na temat prawidłowego odżywiania
 • zredukować tkankę tłuszczową,
 • pozbyć się nadwagi,
 • poprawić kondycję i wytrzymałość ,
 • zmaksymalizować efekty swojego treningu oraz otrzymać indywidualny plan żywieniowy dopasowany do swojej aktywności fizycznej.

Piotr Lewandowski – ZnanyLekarz.pl