Pytania do dietetyka
Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami, które często pojawiają się wśród naszych pacjentów przed wizytą w Centrum Dietetyki i Aktywności.
Przed pierwszą wizytą w gabinecie dietetycznym najlepiej wykonać podstawową diagnostykę, aby mieć właściwy pogląd na stan zdrowia i lepiej dostosować dietę do potrzeb organizmu. Są to takie badania jak: morfologia krwi, poziom glukozy na czczo, poziom TSH, lipidogram czyli cholesterol ogółem jak i poszczególne frakcje cholesterolu LDL i HDL oraz triglicerydy, próby wątrobowe: AST, ALT.
Podczas pierwszej wizyty dokonuje się analizy wyników badań lekarskich (jeśli są). Kolejną czynnością jest badanie analizy składu ciała wraz z omówieniem. Następnie dietetyk przeprowadza wywiad żywieniowy na podstawie którego wykonany zostanie indywidualny plan żywieniowy. Ponadto przedstawiane są możliwości współpracy i pierwsze zalecenia dotyczące diety.
W trakcie wizyty dietetyk przeprowadzi pomiary antropometryczne na analizatorze składu ciała. Na badanie należy przyjść 2 godziny po posiłku. Badanie wykonuje się bosymi stopami. Ubranie powinno być lekkie i jak najmniej obszerne. Taki pomiar pokaże nam aktualną masę ciała, zawartość tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej oraz poziom wody w organizmie. 12 godzin przed wizytą należy zrezygnować z kawy i alkoholu oraz aktywności fizycznej.
Można, ale nie trzeba rozbierać się do bielizny. Istnieje możliwość odjęcia na analizatorze standardowej wartości masowej na ubranie. Należy zdjąć biżuterię, zegarek i inne elementy, ponieważ wynik pomiaru mógłby być zafałszowany.
Tak, jak najbardziej. Plan żywieniowy dostosowany jest indywidualnie do potrzeb i stylu życia każdego pacjenta. Prawidłowo skomponowana dieta pozwoli na osiągnięcie optymalnych warunków w maratonie jak również w innych dyscyplinach sportowych. Korzystając z naszej diety możesz mieć całkowitą pewność, że jest ona ułożona specjalnie dla Ciebie.
Oczywiście, że tak. Ułożona przez nas dieta zapobiega możliwym niedoborom związanym z intensywną aktywnością fizyczną. Również pozwoli ona na zwiększenie wydolności i masy mięśniowej, a co za tym idzie poprawę wyników sportowych. Bez względu na typ wysiłku jaki jest dominującym w Twojej dyscyplinie (wytrzymałość, szybkość, siła itp.) dietetyk dobierze optymalny plan żywieniowy.
Diety przygotowywane są w oparciu o wywiad żywieniowy pacjenta, przeprowadzany podczas pierwszej wizyty. W swojej diecie nie znajdziesz produktów, których nie lubisz. Wystarczy że uwzględnisz nielubiane produkty w wywiadzie żywieniowym. „Dieta to nie kara”, dlatego bez obaw – dietetyk skomponuje jadłospis spełniający Twoje preferencje żywieniowe.
Dietetyk nie może nikogo zmusić ani do zmiany zwyczajów dietetycznych, ani do aktywności fizycznej. Może jedynie edukować i zachęcać do zmiany nawyków. Prawidłowo skonstruowana dieta i aktywność fizyczna to najważniejsze elementy zdrowego stylu życia. Jest to najskuteczniejszy sposób na uzyskanie zgrabnej sylwetki i poprawę stanu zdrowia.
Tak. W Centrum Dietetyki i Aktywności jest możliwość zapłacenia kartą lub gotówka. Można również zrealizować przelew bankowy po wizycie w przychodni.
Stosując się do diety i zaleceń dietetyka jesteś w stanie bezpiecznie schudnąć 2-4 kg w ciągu miesiąca bez efektu jo-jo. Jest to bardzo indywidualny proces, zależący od stopnia realizacji jadłospisu a także uwarunkowań genetycznych. Duże znaczenie w tym wypadku ma również aktywność fizyczna w ciągu tygodnia.
Tak, parkowanie dla naszych pacjentów jest bezpłatne.
Masz pytania lub wątpliwości przed pierwszą konsultacją dietetyczną? Skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy wszelkich informacji o naszej działalności.
Gabinet w Szczecinie i Stargardzie:
Tel.: 516 052 350
e-mail: centrumdietetyki@poczta.fm (wszystkie przychodnie)